Wycieczka do „Michałówki”

W środę, 07.06.2017 r., wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Michałówka” w Woli Czarnyskiej. I choć poranna pogoda nie napawała optymizmem, wyjazd był bardzo udany!

Samo gospodarstwo okazało się być miejscem bardzo dobrze zorganizowanym, „przyjaznym dzieciom” i oferującym bardzo dużo atrakcji. I tak Przedszkolaki, podzielone na dwie grupy, kolejno: lepiły z gliny i próbowały swoich sił na kole garncarskim, oglądały ciekawe gatunki ptaków domowych, poznawały zwyczaje koników szetlandzkich, rozpoznawały leśne rośliny i zwierzęta, oglądały różne stare urządzenia domowe w „pokoiku babci”, przesiewały mąkę, odgadywały co pani „wyczarowała”z balonów i wreszcie – „szalały” na ogromnym placu zabaw.

Świeże powietrze i „duży wydatek energetyczny” spowodowały, że w tym dniu dopisywał Dzieciom apetyt. Było drugie śniadanie, i obiad, i podwieczorek… I wszystko chętnie zjadane!

Wróciliśmy wszyscy dotlenieni, zmęczeni, ale też zadowoleni. Przedszkolaki świetnie się spisały! Może to już czas zaplanować koleją wyprawę?…