„Przedszkolne Poczytajki” – Tata Emmy z Grupy I

W środę, 20. XII 2017 r., na kolejnym w tym roku spotkaniu z cyklu „Przedszkolne Poczytajki”  Grupa Zielona gościła pana Macieja Skibińskiego – Tatę Emmy. Dzieci miały okazję wysłuchać kilku interesujących opowieści, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

Pierwszą przeczytaną książką był „List do Mikołaja” autorstwa Ned Taylor. Jest to opowieść m.in. o Mikołaju, który pragnie przynieść dzieciom – Julce i Frankowi – wspaniałe upominki. Nie jest to jednak proste, bowiem list napisany przez rodzeństwo został zniszczony. Sprawczynią całego zamieszania jest mała myszka, która wraz Mikołajem postara się odgadnąć marzenia dzieci i naprawić swoje winy,  Książka jest bardzo ładnie i pomysłowo wydana.  Dodatkowo dzieci mogą dowiedzieć się jak samodzielnie lub z pomocą dorosłego napisać list do Świętego Mikołaja.

Druga pozycja przyniesiona przez Tatę Emmy to „Kilka bajek o Duszku Eugeniuszku”.  Tytułowy Duszek Eugeniuszek mieszka w małym miasteczku, w starym domku i… narzeka, że nie ma przyjaciół. Ale to się zmieni szybciej niż mu się wydaje. „Kilka bajek o duszku Eugeniuszku” to zbiór ciepłych, zabawnych opowieści o przyjaźni, zrozumieniu i akceptacji samego siebie. Ale uwaga: czytanie tej książki grozi niejednym dreszczykiem na plecach!

Ostatnią książką, która wzbudziła w Przedszkolakach wiele emocji była „U Mikołaja przed Świętami”. Do książeczki dołączono bowiem rozkładany tor i zabawkę, co bardzo spodobało się Dzieciom.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i … zapraszamy częściej!