Zajęcia dla „Starszaków” przygotowujących się do szkoły

Celem kolejnych styczniowych zajęć dla Dzieci przygotowujących się do podjęcia nauki w szkole, podobnie jak dwóch poprzednich, było rozwijanie kompetencji matematycznych. Tym razem zajęcia prowadziły panie Lidia Bronisz i Monika Kopczyńska, a poświęcone były nabywaniu umiejętności ważenia.

Najpierw Przedszkolaki poznały różne rodzaje wag, zastanawiając się do czego i w jakiej sytuacji każda z nich może być wykorzystana. Sprawdziły też ile kasztanów odpowiada wagą jednemu kamykowi (26!) oraz że duża piankowa piłka może być lżejsza niż jeden całkiem nieduży kamień.

W dalszej części zajęć Dzieci wykonywały swoje własne wagi przy użyciu zwykłego wieszaka i foliowych torebek, a także odważały produkty spożywcze, by zrealizować otrzymaną wcześniej listę zakupów.

Zajęcia zakończyło ułożenie rozsypanki sylabowej, z której Dzieci otrzymały hasło: „Potrafię ważyć!”