Wykład Mamy Andrzeja z Grupy I

W piątek, 11 V 2018 r, Przedszkolaki z Grupy Zielonej odwiedziła pani Joanna Niesiołowska-Księżak, Mama Andrzejka, która przygotowała dla Dzieci krótki wykład prezentujący pracę sądu. I przyznać trzeba, że w takim wykładzie Przedszkolaki jeszcze nie uczestniczyły!

Pierwszym zaskoczeniem dla Dzieci był strój, w którym przyszła pani Joanna – czarna toga z zielonymi akcentami. Dzieci dowiedziały się, że noszą ją adwokaci, w odróżnieniu od prokuratorów, w strojach których pojawia się kolor czerwony oraz sędziów, których czarne togi mają elementy fioletowe.

Drugą atrakcję dla Przedszkolaków stanowiła możliwość prześledzenia od początku sprawy, która trafiła do sądu, a która dotyczyła kradzieży roweru z placu zabaw. Przy tej okazji Mama Andrzejka opowiedziała Dzieciom o rodzajach dowodów, które mogą zebrać policjanci, np. odciski palców, nagrania z monitoringu czy zeznania świadków. Na koniec Przedszkolaki mogły orzec, czy podejrzany jest winny. I poradziły sobie z tym świetnie!

Dziękujemy panie Joannie i Andrzejowi, który okazał się wspaniałym pomocnikiem!