„Przedszkolne Poczytajki” – Mama Soni z Grupy III

We wtorek, 15 V 2018 r., Przedszkolaki z Grupy Żółtej odwiedziła (wraz z małym pomocnikiem) pani Joanna Ludwiczak, Mama Soni. Pani Joanna przygotowała dla Dzieci zajęcia na podstawie książki  Erica Carle „Bardzo głodna gąsienica”.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem słuchały opowieści o żarłocznej, zielonej gąsieniczce, która przemierzała świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjadała listki i owoce, ale nie gardziła również ciastkiem czy kiszonym ogórkiem. Na koniec przemieniła się w pięknego motyla!

Po wysłuchaniu utworu Erica Carle, Mama Soni przeprowadziła krótką zabawę naśladowczą pt. „Od gąsienicy do motyla”. Następnie Przedszkolaki z zapałem przystąpiły do wykonania pracy plastycznej na podstawie książki, korzystając z kolorowych kartek przygotowanych przez samą Sonię i jej Mamę.

Podczas prezentacji i omówienia prac okazało się, że Dzieci świetnie poradziły sobie z zadaniem i stworzyły piękne gąsienice i motyle!

Dziękujemy za poświęcony czas i …zapraszamy częściej!