Wykład Taty Iwo – absolwenta Przedszkola UŁ

W poniedziałek, 21 V 2018 r., w naszym Przedszkolu odbył się wykład dotyczący polskich symboli narodowych. Poprowadził go pan Łukasz Rakoczy, a pomagał mu dzielnie syn Iwo, zeszłoroczny Absolwent naszego Przedszkola.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy pana Łukasza z Dziećmi, podczas której przedstawione zostały polskie symbole narodowe. Okazało się, że Przedszkolaki dysponują całkiem dużą wiedzą z tego zakresu! Następnie uczestnicy wykładu obejrzeli krótki film edukacyjny pt. „Polskie symbole narodowe” (film dostępny jest w Internecie).

W dalszej części spotkania Przedszkolaki wzięły udział w różnych zabawach, m.in. zabawie „Prawda/fałsz” (np. flaga Polski jest żółto-niebieska) i zabawie ruchowej przy muzyce (Dzieci poruszały się po kole w rytm muzyki, a kiedy usłyszały hymn Polski zatrzymywały się i przyjmowały odpowiednią postawę – na baczność), rozwiązały zagadki dotyczące symboli narodowych, a także wykleiły w grupach flagę i godło Polski.

Na koniec pan Łukasz wraz z Iwo rozdali Dzieciom pamiątkowe dyplomy i kolorowanki. Za wszystko pięknie dziękujemy!

A ponieważ było to już drugi wykład pana Łukasza o tej tematyce (poprzedni odbył się w maju 2017 roku), mamy cichą nadzieję, że może wpisze się on na stałe w przedszkolny kalendarz! Zapraszamy serdecznie!