Teatralnie w maju

Mówi się, że ten kto czyta przeżywa życie dwa razy. Powiedzenie to z pewnością może  dotyczyć również teatru. Bo właśnie teatr bawi i uczy,  rozwija w najmłodszych widzach wyobraźnię, wrażliwość, ciekawość świata, stymuluje rozwój zmysłu wzroku czy słuchu, a także może rozwijać pamięć i pomagać w lepszym uspołecznieniu, jeśli zachęci się dzieci do występów przed audytorium. Im wcześniej dziecko rozpoczyna teatralną przygodę, tym lepiej. Dlatego w naszym Przedszkolu staramy się, żeby zabawy w teatr i spektakle teatralne pojawiały się regularnie.

W maju „wydarzeniami teatralnymi” były warsztaty teatralne z niezastąpioną, zaskakującą ciągle nowymi pomysłami, panią Małgorzatą Milczarek z Teatru Ganesh oraz spektakl pod tytułem „Żabi królewicz”, zaprezentowany przez aktorów Teatru Lalki „WidziMisię”.

Migawki z obydwu „wydarzeń” zamieszczamy poniżej.