Wycieczka do „Dinoparku” w Kołacinku

W piątek, 15 VI2018 r., wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę do Dinoparku
w Kołacinku. Pogoda nam dopisała, a wyjazd był bardzo udany!

Zwiedzanie Dinoparku rozpoczęliśmy od spaceru z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej. Podczas wędrówki oglądaliśmy naturalnej wielkości figury dinozaurów (np. diplodoka, triceratopsa), które wkomponowane są w pięknie ukształtowany teren. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu tych prehistorycznych stworzeń, a także nauczyliśmy się  jak odróżnić dinozaura mięsożernego od roślinożernego. W trakcie spaceru z przewodnikiem po ścieżce ery mezozoicznej, zatrzymaliśmy się w muzeum z wystawą geologiczno – paleontologiczną, gdzie podziwialiśmy autentyczne skamieniałości sprzed wielu milionów lat, takie jak: kości dinozaurów, amonity, trylobity, gąbki, strzałki oraz ogromną bryłę soli z kopalni soli „Kłodawa”.

Następnie Przedszkolaki wzięły udział w zabawie badawczej „Mały Paleontolog”. Zabawa ta polegała na własnoręcznym odnajdywaniu w piasku części szkieletu dinozaura. Za owocne znaleziska każde dziecko otrzymało figurkę dinozaura.

Do Przedszkola wróciliśmy wszyscy dotlenieni, zmęczeni, ale też zadowoleni. Przedszkolaki świetnie się spisały!