„Przedszkolne Poczytajki” – Mama Marysi i Małgosi z Grupy II

Grupa Niebieska gościła w czwartek 14 VI 2018r., w ramach akcji „Przedszkolne poczytajki”, panią Aleksandrę Maj, Mamę Marysi i Małgosi, które wspólnie przygotowały kilka książek ze swojej bogatej kolekcji do przedstawienia kolegom i koleżankom z grupy.

„Mama Mu nabija sobie guza”, to pierwsza propozycja przedstawiona przez Panią Aleksandrę jako książka, która nigdy się nie nudzi. Jej autorką jest Szwedka, Julia Wieslander. Mama Mu zawsze ma w zanadrzu jakąś ciekawą zabawę, jednak tym razem, niczym przysłowiowa kózka, przeskakując przez ogrodzenie, poślizgnęła się na kamieniu, nabijając sobie wielkiego guza! Na całe szczęście jej wierny przyjaciel, Pan Wrona, spieszy jej z pomocą. Pełna zabawnych zwrotów akcji historia, ubrana w barwne dialogi, dodatkowo uświadamia czytelników, że… szpinak jest dobry na wszystko!

Kolejną książką przeczytaną Przedszkolakom była książka „Dzień dobry, poczta!” autorstwa Marianne Dubuc, która zadbała również o pełne szczegółów ilustracje,zachwycające zarówno dzieci i jak i dorosłych. Głównym bohaterem historii jest Pan Listomysz, który musi dostarczyć pocztę przyjaciołom. Wraz z nim możemy odwiedzić pomysłowe domy jego sympatycznych sąsiadów, m.in. Pana Niedźwiedzia, rodziny Królików, Pana Smoka, Pani Ośmiornicy, Pana Yeti oraz wielu innych zwierząt. Nasze Przedszkolaki z ogromną ciekawością podziwiały kolejne strony tej zadziwiającej książki.

A gdy Marysia zapytała Dzieci „Czy wiecie, że kiedyś królem Polski była kobieta?” okazało się, że w książce „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” autorstwa Anny Dziewit-Meller można odnaleźć niesamowitą historię o Kobiecie Królu – Jadwidze Andegaweńskiej, a także o wielu innych Polkach, których dzieje dumnie zapisały się na kartach historii, m.in. Marii Skłodowskiej-Curie („naukowej mistrzyni świata”), Magdalenie Bendzisławskiej („pierwszej kobiety chirurga”), czy Stefanii Wilczyńskiej i Ireny Sendlerowej („największych bohaterkach”).

Oprócz powyższych, Mama Marysi i Małgosi przeczytała również kilka innych pozycji, m.in.: wszystkim dobrze znane „Trzy małe świnki”, „Kurcze blade”, wyjaśniające skąd wzięło się owo powiedzenie, zachwycającą i wzruszającą książkę o trwającej mimo upływającego czasu miłości macierzyńskiej „Kiedyś” oraz pierwszą historię z książki „Maleńka Pani Flakonik”, opowiadającej o starszej pani, która od czasu do czasu niespodziewanie maleje – i to zawsze w najmniej odpowiednim momencie…

Dziękujemy za poświęcony czas i… zapraszamy częściej!