„Przedszkolne Poczytajki” – Rodzice Julii i Ali z Grupy I

W czwartek, 21 VI 2018 r., w grupie Zielonej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Przedszkolne poczytajki”. Gośćmi Przedszkolaków w tym dniu byli rodzice Ali i Julii, pani Magda i pan Bartek Jander, którzy przynieśli kilka bardzo ciekawych książek.

Pierwsza z nich to dobrze znana pozycja o wspaniałym słoniu Elmerze. McKee David opisał jego kolejne przygody w części „Elmer i hipopotamy”. Na terytorium słoni osiedliły się hipopotamy. Początkowo tytułowy bohater miał nakłonić je do powrotu w rodzinne strony, zmienił jednak zdanie, gdy dowiedział się, że ich rzeka kompletnie wyschła. Jej koryto zablokowały wielkie kamienie. Aby je odsunąć i ocalić dom hipopotamów, zwierzęta będą musiały połączyć siły. Słonie ochoczo ruszają z pomocą – w końcu to samo mogłoby się stać i z ich rzeką. Elmer zawsze wzbudza u Dzieci bardzo pozytywne emocje!

Drugą lekturę stanowiły „ Bajki i bajeczki”. Mama Dziewczynek przeczytała z niej opowiadanie o Złotowłosej i trzech misiach. I choć Dzieci znają jej przygodę, to chętnie słuchały opowieści, a nawet próbowały opowiedzieć jej drugą część.

Kolejna książka to „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” – bestsellerowa i entuzjastycznie przyjmowana na całym świecie książka, przybliżająca dzieciom historie stu niezwykłych kobiet. Autorki tej wyjątkowej publikacji – Elena Favilli i Francesca Cavallo – postanowiły stworzyć zbiór opowieści o niezwykłych kobietach – wszystko po to, by zainspirować dziewczynki na całym świecie. Powstała książka, w której „miejsce księżniczek zajęły kobiety z krwi i kości”: malarki, tancerki, aktywistki, piratki, astronautki, śpiewaczki jazzowe, władczynie, sportsmenki, lekarki, pisarki, przywódczynie polityczne – z każdego zakątka świata! Bohaterką opowieści była Alfonsina Strada pierwsza kobieta, która wystąpiła w wyścigu kolarskim Giro d’Italia.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i … zapraszamy częściej!