Wizyta w Jednostce Straży Pożarnej

W piątek, 22 VI 2018 r., Dzieci z naszego Przedszkola wybrały się do znajdującej się „po sąsiedzku” Jednostki  Ratowniczo-Gaśniczej Straży Pożarnej nr 8 w Łodzi.

Wizyta stanowiła podsumowanie cyklu zajęć dotyczących telefonów alarmowych i sposobów wzywania służb ratunkowych, jakie w tym roku odbyły się w każdej z grup.

Przedszkolaki zostały niezwykle życzliwie przyjęte przez Panów Strażaków, którzy starali się przybliżyć im tajniki swojego zawodu. Na początku Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie i sprzęt potrzebny strażakom do ich pracy. Wśród demonstrowanych narzędzi były nie tylko urządzenia służące do walki z ogniem, ale także do pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych. W dalszej części spotkania Panowie Strażacy zorganizowali ćwiczenia w „gaszenia pożaru” polegające na strącaniu pachołka wodnym strumieniem. I wszystkie Przedszkolaki dały radę!

Wizytę zakończyło wręczenie Panom Strażakom własnoręcznie wykonanych upominków: książeczek i obrazków.

Mamy nadzieję, że to nie było ostatnie spotkanie i kiedyś jeszcze uda nam się odwiedzić sympatycznych i pomocnych Panów Strażaków z Jednostki przy ul. Tamka 10!