„Przedszkolne Poczytajki” – Mama Cieszka z Grupy II

W poniedziałek, 8 X 2018 r, podczas odpoczynku w Grupie Niebieskiej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu przedszkolnych „Poczytajek”. Dzieci odwiedziła Mama Cieszka – Pani Blandyna Żurawska vel Grajewska ze swoimi ulubionymi książkami z dzieciństwa.

Pierwsza z nich „Przepraszam, smoku” W. Badalskiej pochodzi  z serii ”Poczytaj mi mamo” – książeczek znanych i lubianych od ponad dwóch pokoleń. Historia o królestwie, smoku i rycerzu opowiada w żartobliwy sposób o rozwiązywaniu problemów niekoniecznie za pomocą miecza.

Czytanie drugiej książeczki poprzedziło poszukiwanie miejsca akcji tej historii na mapie – Szwajcarii. Przedszkolaki z entuzjazmem pokazywały również nasz kraj. Książka, której akcja osadzona jest w Szwajcarii to „Ami znaczy przyjaciel” M. Orłonia. Przedstawia ona historię Henrietki i jej przyjaciela psa bernardyna. Pies Ami jest ratownikiem górskim, przychodzi po dziewczynkę do szkoły i odprowadza ją do domu. Pewnego dnia w trakcie powrotu gwałtowna śnieżyca zaskakuje naszych bohaterów. Na szczęście pies wie co robić i historia kończy się pomyślnie.

Dziękujemy za poświęcony czas… i zapraszamy częściej!