„Przedszkolne Poczytajki” – Mama Oli z Grupy III

W piątek, 5 X 2018 r., w Grupie Żółtej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Przedszkolnych Poczytajek”. Tym razem Dzieci z III Grupy odwiedziło dwoje wspaniałych Gości: Mama Oli – Pani Karolina i Siostra Oli – Hania, która uczęszcza do Grupy Niebieskiej.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki pt. „Nela i tajemnice oceanów”. Tytułowa Nela to jedenastoletnia podróżniczka, która razem z rodzicami odkrywa świat i opisuje swoje wrażenia w książkach. A te przybliżają młodym czytelnikom niezwykły świat fauny, flory i widoków, które zapierają dech w piersiach. Nela odkrywa i fascynuje – ale nie tylko niezwykłe sekrety świata. Dzięki jej książkom dzieci mogą odkryć w sobie małego podróżnika i zafascynować się nową pasją.

Ola wraz z Mamą i Siostrą wybrały fragmenty, w których mała reporterka zabiera dzieci w podróż po podwodnym świecie. Dzieci uważnie słuchały opowieści m.in. o diugonie – krowie morskiej, ławicy ryb, kałamarnicach i wielu innych fantastycznych stworzeniach. Ponadto dowiedziały się, jakie dwa zmysły odgrywają najważniejszą rolę w głębi morskiej.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i … zapraszamy częściej!