„Przedszkolne Poczytajki” – Mama Julki z Grupy III

Również w poniedziałek, 8 X 2018r., Grupa Żółta gościła na Przedszkolnych Poczytajkach mamę Julki, Panią Joannę Majewską.

Pani Joanna zaprezentowała Dzieciom trzy propozycje książek, które wcześniej wybrała razem z Julią, mianowicie: „Żabek i Ropuch. Razem” autorstwa Arnolda Lobela oraz dwie książki napisane przez znaną Dzieciom dzięki postaci Pipii Langstrumpf, Astrid Lindgren, a były to książki pt. „Karllson z dachu” oraz „Przygody dzieci z ulicy Awanturników.

Pierwsza z książek przedstawia historie dwóch tytułowych bohaterów – Żabka i Ropucha, najlepszych przyjaciół. Julka wybrała dla swoich kolegów i koleżanek opowiadanie, w którym Ropuch postanawia stworzyć swój własny ogródek, a Żabek przekazuje mu cenne rady, jak tego dokonać. Jest to historia z dużą dawką dobrego humoru, a cała książka jest idealnym materiałem dla małych czytelników, którzy stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu.

„Karlsson z dachu” to zbiorowe wydanie trzech powieści: „Braciszek i Karlsson z Dachu”, „Karlsson z Dachu lata znów” oraz „Latający szpieg czy Karlsson z Dachu”. Kim jest tytułowy bohater? Otóż Karlsson „jest niesłychanie mądrym i w miarę tęgim mężczyzną w najlepszych latach” (tak przynajmniej sam o sobie mówi) i najlepszym specjalistą od… wszystkiego! Dzieci z Grupy Żółtej wysłuchały pierwszego rozdziału książki, aby dokładnie poznać tę postać. W Karlssonie najbardziej niezwykłe jest to, że na jego plecach znajduje się małe śmigło, dzięki któremu może się wszędzie przemieszczać latając, co wiąże się z przeżywaniem mnóstwa przygód. Jesteście ciekawi, jakich? Wszystkie można odnaleźć właśnie w tej książce!

Również „Przygody dzieci z ulicy Awanturników” to książka, która jest wydaniem zbiorowym, składającym się z powieści: „Dzieci z ulicy Awanturników” i „Lotta z ulicy Awanturników”. Głowni bohaterowie – Lotta, Mia Maria i Jonas, to rodzeństwo, mieszkające z rodzicami przy ulicy Garncarzy. Ich tato twierdzi, że dzieci robią bardzo dużo hałasu, więc ulica ta powinna nosić nazwę Awanturników. Pani Joanna przeczytała Dzieciom rozdział, który skupia się na upartej i nieustępliwej postaci Lotty i opowiada o tym, jak dziewczynka postanowiła wyprowadzić się z domu. W dodatku ubranej jedynie w pończochy, koszulkę i buciki! A wszystko to przez dziurawy sweter… Tę książkę pokocha każdy! Dzieci z Żółtej Grupy były tak bardzo ciekawe, co wydarzyło się potem, że mama Julki została poproszona o przeczytanie kolejnego rozdziauł.

Pod koniec spotkania Julka wraz z mamą przedstawiły Przedszkolakom z Grupy III ślimaki, które przyniosły rano do Przedszkola w pięknym, jesiennie przystrojonym terrarium, aby Dzieci mogły im się trochę poprzyglądać. Niestety, nie wszystkie ślimaki chciały się obudzić. Najodważniejsze: Czosnek, Mały i Gulasz spotkały się z ciepłym przyjęciem ze strony Dzieci, które chętnie brały je na ręce.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i… zapraszamy częściej!