Wycieczka do Palmiarni

W piątek 12 X 2018r. Przedszkolaki z Grup: Zielonej, Niebieskiej i Żółtej wybrały się na wycieczkę. Miejscem wyprawy była Palmiarnia, którą  można było zwiedzić wraz z przewodnikiem.

Obiekt ten wszystkich nas zauroczył! Dzieci mogły podziwiać rośliny, których nie uda się spotkać w polskich lasach, np. drzewa cytrynowe czy kawę arabską. Wielką radość sprawiło też zobaczenie drzewa, na którym rosną jedne z bardziej lubianych przez Dzieci owoców, mianowicie bananowca. I to w dodatku z kiścią jeszcze niedojrzałych bananów ukrytą pośród liści! Nie zabrakło również palmy daktylowej, przywiezionej 150 lat temu przez łódzkich fabrykantów. Jednak najwyższą okazała się być inna palma – mierząca aż 22 metry!

Niezwykłe wrażenie zrobiła na Przedszkolakach wystawa kaktusów i sukulentów. Oprócz roślin Przedszkolaki spotkały żółwie wodne oraz ryby, które z wielką radością nakarmiły ich przysmakiem.

Starszaki poruszały się po Palmiarni z rozszerzonym programem zwiedzania. Odbyło się ono pod hasłem „Przedziwny świat roślin”. W czasie spaceru Dzieci poznały podstawy budowy roślin oraz przykłady różnorodnych przystosowań do warunków środowiska. Pod koniec zajęć Przedszkolaki otrzymały karty pracy z rysunkami poznanych na zajęciach osobliwych roślin (kaktus, palma daktylowa, dzbanecznik i inne).

Zwieńczeniem wyjazdu był spacer po Parku Źródliska w pięknej, jesiennej odsłonie. To był wspaniale spędzony dzień, a Przedszkolaki już czekają na kolejną wycieczkę!