Jak być bezpiecznym na drodze? – warsztaty dla Dzieci z Grup Pomarańczowej i Fioletowej

We wtorek, 23 IX 2018 r., Przedszkolaki z Grup Pomarańczowej i Fioletowej wzięły udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym, prowadzonych przez panie Karolinę Wałcerz i Martę Lewkowicz. W podobnych zajęciach uczestniczyły już wcześniej Dzieci z Grup Zielonej, Niebieskiej i Żółtej.

Tak jak i poprzednio, spotkanie rozpoczęło się krótkim przedstawieniem, omawiającym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Następnie wszyscy przystąpili do ćwiczeń w przechodzeniu przez pasy, zgodnie z zasadą „Najpierw spoglądamy w lewą stronę, potem prawą i jeszcze raz w lewą”. Poprzez zabawy i piosenki Przedszkolaki utrwaliły też znajomość numeru alarmowego 997 oraz kilku ważnych dla nich znaków drogowych.

Mimo iż były to pierwsze tego typu, wspólne zajęcia na sali gimnastycznej, Dzieci spisały się doskonale! Mamy nadzieję, że otrzymane upominki (m.in. opaska odblaskowa na rękę z napisem „Przedszkole Uniwersytetu Łódzkiego”) pomogą w bezpiecznym poruszaniu się po drogach.