Muzycznie w październiku

„Harfa – szelesty i dźwięki zaklęte w jej strunach” – to tytuł koncertu muzycznego, który odbył się w środę, 24 X 2018r. w naszym Przedszkolu. Wzięły w nim udział Dzieci z Grup: Zielonej, Niebieskiej i Żółtej.

Odkąd Przedszkolaki poznały tytuł planowanego koncertu, zastanawiały się, czy na pewno Pani Grażyna Sikorska zamierza przywieźć do Przedszkola prawdziwą harfę. Przecież to taki duży instrument!Ale kiedy już doczekały się wizyty Pani Grażyny i jej muzyków, ich oczom ukazała się piękna, PRAWDZIWA harfa, którą mogli poznać nieco lepiej. Okazało się, że harfa ta ma aż 34 struny naciągnięte w drewnianym korpusie, przymocowanych kołeczkami. Natomiast druga część korpusu wyposażona jest w tzn. pudełko akustyczne.

Dzieci mogły spróbować zagrać na tym instrumencie, który wydaje z siebie czarujące dźwięki. Zasłuchały się również w piękną bajkę z wykorzystaniem dźwięków harfy oraz szeleszczących suchych jesiennych liści, a także w piosenki o jesieni śpiewane wyjątkowym sopranem. Na zakończenie spotkania Przedszkolaki wspólnie z gośćmi zatańczyły do jednej z takich piosenek, zanim radośnie rozeszły się do swoich sal. Dziękujemy za wspaniały koncert, zapraszamy w listopadzie!