Muzycznie w grudniu

Grudzień to czas pełen radosnego kolędowania. Z tego względu w tym miesiącu nie mogło zabraknąć świątecznego koncertu prowadzonego przez wspaniałą panią Grażynę Sikorską.

W środę, 19 XII 2018r. w naszym Przedszkolu odbyło się muzyczne spotkanie pod hasłem „Białe Boże Narodzenie”. Rozpoczęło się ono piękną piosenką „Białe Święta”, która jest polską wersją popularnej, amerykańskiej świątecznej piosenki „White Christmas”. Następnie Pani Grażyna prowadziła wiele muzycznych zabaw. Dzieci wystukiwały rytm do bożonarodzeniowego mazurka, tańczyły do pastorałki, a najmłodsi uczestnicy koncertu „jeździli” niczym sankami na kocu po sali gimnastycznej przy piosence „Zima, zima, zima, pada, pada śnieg”.

W międzyczasie nasi mili Goście zaprezentowali nam przepiękny instrument – saksofon. Każdy miał okazję go dotknąć, by stwierdzić, iż jest on wykonany z metalu. Ciekawostką, jaką przedstawiła nam Prowadząca jest to, że tak naprawdę saksofon jest instrumentem dętym drewnianym. Mimo metalowego korpusu, dzięki stroikowi, poprzez który wydobywany jest dźwięk, należy do grupy fletów. Jak zwykle, chętne Przedszkolaki mogły spróbować zagrać na prezentowanym instrumencie, co zawsze dostarcza wszystkim wiele radości.

Na zakończenie spotkania Pani Grażyna zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania. Dzieci tak pięknie wykonały kolędę „Przybieżeli do Betlejem”, że na tej jednej kolędzie się nie skończyło!