„Przedszkolne Poczytajki” – Rodzice Remika z Grupy II

W czwartek, 13 XII 2018 r., Grupę Niebieską odwiedzili Rodzice Remika, pani Małgorzata i Michał Kostrzyńscy, by wziąć udział w „Przedszkolnych Poczytajkach”. Ale były to poczytajki wyjątkowe, bo przygotowywane przez całą rodzinę, długimi jesiennymi wieczorami. Tak powstał warsztat inspirowany książką E. Carle „Bardzo głodna gąsienica”, o tym jak gąsienica stała się motylem .

Na początku spotkania Dzieci dostały naklejki z gąsienicami i swoimi imionami – wtedy już domyśliły się o czym będą zajęcia. Wysłuchały z zaciekawieniem początku opowiadania. Przewracając kolejne karty książki, Rodzice układali jednocześnie poszczególne elementy historii na dywanie: liść, na nim jajeczko, a później gąsienicę. Okazało się, że była bardzo głodna i dzieci musiały nakarmić ją owocami, warzywami, a nawet słodyczami. Gąsienica rosła i rosła, stawała się coraz grubsza i grubsza, aż zbudowała sobie kokon, do którego się schowała. Po kilku dniach wyszła z niego jako piękny, kolorowy motyl. Mama i Tata Remika przygotowali wiele zadań, historyjkę obrazkową, układanki, a nawet tunel, na końcu którego czekała na każdego pluszowa gąsienica. Na zakończenie Dzieci wykonały prace plastyczne polegające na ozdobieniu motyli piórkami, bibułą i kolorowymi kółkami według własnego pomysłu. Z pewnością to „poczytajkowe spotkanie” zostanie Przedszkolakom z Grupy Niebieskiej na długo w pamięci!

Dziękujemy za zaangażowanie, za zajęcia przygotowane  w najdrobniejszym szczególe, za  ręcznie wykonane gąsienice oraz piękne pomoce, które możemy wykorzystywać wiele razy! I oczywiście …zapraszamy częściej!