Zajęcia dla „Starszaków” przygotowujących się do szkoły

Zajęcia, jakie dla „Starszaków” z naszego Przedszkola przygotowały w środę, 4 III, panie Marta Lewkowicz i Marcelina Pawłowska były ostatnimi w bardzo ciekawym i ważnym cyklu  zajęć o tematyce ekologicznej.

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia krótkiego filmu oraz prezentacji ze zdjęciami, pokazujących  zanieczyszczone plastikiem oceany i cierpiące z tego powodu zwierzęta. Przedstawione materiały wywołały żywe komentarze i refleksje Dzieci. Pojawiły się wypowiedzi typu: „Powiem trzy słowa: śmieci są złe!” czy „Jak tak dalej to będzie wyglądać, to na naszej planecie nie będzie miejsca dla ludzi”.

W dalszej kolejności Przedszkolaki otrzymały zadanie przepakowania zakupów z dziewięciu toreb plastikowych do toreb płóciennych. Okazało się, że wszystkie produkty z „reklamówek” udało się umieścić w trzech torbach wielokrotnego użytku.Wniosek, jaki nasunął się Dzieciom po tym doświadczeniu był jeden: idąc na zakupy trzeba koniecznie zabierać ze sobą taką ekologiczną torbę! Z tym większą energią i zaangażowaniem uczestnicy zajęć ozdobili płócienne torby, które będą służyć na zakupach wiele, wiele razy.