Warsztaty sensoplastyczne

Czym jest sensoplastyka? Najprościej można powiedzieć, że jest to plastyka stymulująca wszystkie zmysły, wykorzystująca jako „materiał” łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze. To także przede wszystkim świetna zabawa. To radość z tworzenia, swoboda działania, brak przymusu, wychodzenie ze schematów. To jest to dokładnie to, czego zazwyczaj brakuje naszym dzieciom  w codziennym życiu!

Na takie  właśnie warsztaty sensoplastyczne do Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w łódzkim Planetarium przy ul. Pomorskiej wybrały się kolejno Przedszkolaki ze wszystkich grup. Czekała tam nam nie przestrzeń, w której bezkarnie mogły się wybrudzić, tworzyć, a przede wszystkim świetnie się bawić. Dla Dzieci przygotowane zostały cztery sale, w których mogły sypać, mieszać, lać, lepić, malować, zgniatać, smakować i wąchać!

Radość, jakiej doświadczyły Przedszkolaki udało utrwalić się na zdjęciach, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy!