News

Robotyka – warsztaty

 

Obecnie w polskiej edukacji coraz częściej pojawiają się terminy: kodowanie, programowanie czy robotyka. Wszyscy wydają się dostrzegać potrzebę nauki programowania od najmłodszych lat. Ale czy mają sens zajęcia z programowania i robotyki już w przedszkolu? Edukatorzy z GO4Robot udowadniają nam, że tak! Poza tym, że podczas takich zajęć Dzieci mają szansę poznać poprzez zabawę podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki, to uczą się też logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię wizualno-przestrzenną i sprawność manualną, a także przygotowują do pracy zespołowej. 

Dlatego raz w miesiącu nasze Przedszkolaki uczestniczyć będą w warsztatach, na których będą m.in. budować roboty z kolorowych klocków, a następnie wprawiać je w ruch przy pomocy łatwego oprogramowania. Gotowe aplikacje LEGO stanowią wspaniały start do nauki programowania dla Dzieci, którą później można przenieść w bardziej zaawansowane środowiska.

Migawki z pierwszych zajęć, które odbyły się w piątek, 9 X 2020 r (dla grup I, II i III) oraz w poniedziałek, 12 X 2020 r. (dla grup IV i V) możecie Państwo zobaczyć poniżej.