Wierzę w jeże!

W piątek, 16 X 2020 r., edukatorzy z Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” przeprowadzili w naszym Przedszkolu warsztaty o intrygującym tytule „Wierzę w jeże”.

Dzieci dowiedziały się na nich m.in. ile waży jeż, czy młode jeże przychodzą na świat z kolcami, czy jeże jedzą jabłka, a także gdzie i kiedy śpią. Ważnym wątkiem zajęć było zastanowienie się  nad zagrożeniami, które czyhają na jeże we współczesnym świecie oraz znalezienie odpowiedzi na pytanie jak stać się przyjacielem jeży. Podsumowaniem warsztatów było wykonanie podobizny tego sympatycznego ssaka.

Przedszkolaki przypominają: jeże znajdują się pod ścisłą ochroną! To w dużym skrócie oznacza, że zabronione jest jakiekolwiek ingerowanie w życie jeży, niszczenie ich siedlisk, przenoszenie w inne miejsca, naruszanie „jeżowego miru”, płoszenie, straszenie, itp. Pamiętajmy o tym! Wierzmy w jeże!